גלית החברה איכות הסביבה
1-700-50-50-54  24 שעות
כל הבדיקות והפתרונות להגנת הסביבה שלך


ריח


קרינה


הדברה


ראדון


רעש


קרקע


מים


אויר


אסבסט


צור קשר

עמוד הבית | עיקר פעילותנו | הוסף למועדפים | דרושים | צור קשר
22.11.2019


דפי תוכן
בדיקת איכות אוויר - ראשי
איכות אוויר-ראשי
בדיקות איכות אוויר
בדיקות איכות אוויר סביבתיות
בדיקת איכות אויר
בדיקת איכות אוויר "תסמונת הבית החולה"
ציוד הבדיקה המתקדם
פתרונות לשיפור איכות אוויר
שרותי הייעוץ שלנו
הכל על איכות אוויר
מהו זיהום אוויר
סכנות זיהום אוויר - בדיקת זיהום אוויר
שאלות ותשובות
כתבות ומאמרים
מחקרים
טיפים לאיכות אוויר
4 טיפים פשוטים לשיפור איכות האויר בביתכם
גלית קרובה אליך
גלית קרובה אליך
צור קשר
עמוד הבית איכות אויר בדיקות איכות אוויר


בדיקת איכות אוויר "תסמונת הבית החולה"


 

תסמונת הבית החולה


"סינדרום הבית החולה" הוא כינוי למבנה המכיל חומרים רעילים המסכנים את יושביו. בשנים האחרונות התגלו מקרים רבים של משפחות שטענו כי כל בני הבית חלו בעקבות מעבר לדירה אחרת או שיפוץ הדירה הנוכחית. ברחבי העולם מתפרסים דיווחי משפחות המתלוננות על גירויים בעיניים, בגרון ובאף, פריחות בעור, כאבי ראש, בחילות ותסמינים דמויי שפעת, מחלות כמו אנמיה, סינוסיטיס, אסתמה, עייפות כרונית ואפילו סרטן, נזק מוחי ומוות - במקרים של נזק מצטבר.

 

מחקרים בינלאומיים גילו כי בתים רבים מכילים חומרים המסכנים את הדיירים, כגון: אסבסט, ראדון, טחב, אבק, פבריגלאס, עופרת, רטיבות וגזים רעילים. רוב החומרים הגורמים למחלות אינם נראים ולכן קשה לדעת על קיומם – עד שמופיעים הסימפטומים של המחלות.

 

 

 

 

מדוע לא שמענו על זה קודם?
עד שנות השבעים נהגו לבנות בתים מאווררים יותר וחומרים מסוכנים אלה התנדפו, או לפחות מיעטו להצטבר. אך משנות השבעים ואילך הקפידו על בנייה "אטומה" (במטרה לשמור על הטמפרטורה בבית בחורף ובקיץ), ובנוסף – בעקבות הכנסת מיזוג לבתים ועסקים, האוויר נע בסירקולציה שאינה מאפשרת חילוף אוויר והכנסת אוויר "נקי" למבנה, בעיקר בבנייני משרדים שם הסירקולציה מתמשכת על פני ימים ושבועות מבלי שייכנס אוויר חדש למבנה.

שני גורמים נוספים שהביאו להאצת התחלואה הם השימוש בחומרי בנייה רעילים כמו אסבסט ועופרת (לעומת עץ ואבן), וגידול השימוש היומיומי בחומרים כימיים המזיקים לנשימה, כגון: מטהרי אוויר, חומרי הדברה, דבקים, חומרי בנייה, פורמהאלדיד, חומרי ניקוי ואפילו שטיחים וניקוי יבש!

אויב נוסף המסכן את בני הבית הוא האבק. קרדית האבק מצויה בכל בית וגורמת לנזק כפול: כאשר היא מצטברת בבית ויוצרת "נקודות סכנה" ברחבי הבית, וכאשר מנקים את הרהיטים המכילים את קרדית האבק, אז משתחררים הרעלים אל תוך חלל הבית – ואל מערכת הנשימה.

 

האם הבית שלך חולה?
המודעות ל"סינדרום הבית החולה" בארץ ובחו"ל גדלה בכל עת. בארה"ב "סינדרום הבית החולה" הוא תופעה מאיימת. התקשורת האמריקאית מעריכה כי 6 מתוך 10 בתים עונים להגדרת "בית חולה", וכן משרדים רבים ועסקים.

כדי לענות על השאלה "האם הבית שלי חולה?" יש לבדוק האם מישהו מבני הבית חש התדרדרות במצבו הבריאותי לאחרונה, האם נשמעות בבית תלונות חוזרות על כאבי ראש, סחרחורות, קשיי ראיה וקשיי נשימה? האם התחושה הכללית היא עייפות ותשישות? האם הבית עבר לאחרונה צביעה מחדש? שיפוץ כללי? (בעיקר אם מדובר במבנה ישן).

אם התשובה חיובית, ואם סימפטומים אלה חולפים לאחר יציאה מהבית / ממקום העבודה, יש לשער כי הבית מכיל חומרים המסכנים את יושביו. כפי שציינו, לא ניתן לאתר חומרים רעילים אלה ללא ציוד מקצועי ויש צורך בבדיקה מקיפה שתבוצע ע"י בעלי מקצוע מוסמכים. אנחנו בחברת "גלית – החברה לאיכות הסביבה" מוסמכים לביצוע כל הבדיקות ומתן הפתרונות האידיאליים והאמינים להרחקת גורמים מסכנים ומפגעים סביבתיים.

 

מה עושים עד שהמומחים מגיעים?

  1. מאווררים. פותחים חלון, מרפסת וגם דלת אם צריך. מקפידים על נתיבי אוויר ותחלופת אוויר קבועה. "החלפת האוויר" בבית מפחיתה את ריכוזי הרעלים ומעלה את אחוז החמצן בבית. ככול שיעלה אחוז החמצן ירד אחוז הפחמן הדו חמצני שמסכן את דיירי הבית.
  2. חשוב לזכור להשאיר חלון פתוח אם מדליקים מזגן, גם בחוף וגם בקיץ בכדי למנוע סירקולציה של האוויר בתוך הבית ו"נשימה חוזרת" של אותו אוויר.
  3. דיירים המתגוררים בדירות קרקע וחדרים ממוגנים (ממד"ים) צריכים להקפיד על אוורור החדרים אף יותר מאחרים, כוון שגז הראדון המסוכן נוטה להשתחרר מהקרקע ומחומרי הבטון הבונים את הממד"ים – אל תוך הבית.
  4. אם קיים מקור רטיבות בבית יש לדאוג לתקן – ובהקדם. היווצרות טחב מבטיחה מחלות נשימה ואלרגיה לתושבי הבית. אוורור ואבטחת ניקוז תקין יפחיתו ואף ימנעו נזקי טחב. עוד בנושא הטחב – בחדרי אמבטיה ושירותים חשוב לדאוג לאוורור מספיק, כדי למנוע רטיבות ולחות שמאיצים בהיווצרות טחב.
  5. חומרים מסוכנים המשתחררים מכלי ניקוי, בניה, צבע, ניקוי שטיחים וניקוי יבש צריכים להישאר במקום מאוורר, שלא ייצור "נקודת פליטה" ליושבי הבית. את הבגדים מניקוי יבש כדאי להשאיר להתאווררות קצרה מחוץ לבית, את השטיח יש לנקות בחומרים שאינם מפריעים לנשימה ו/או לדאוג לאוורר את הבית במהלך הניקוי ולאחריו.
  6. גם את ארונות הבית חשוב לאוורר מפעם לפעם כדי למנוע מגזים רעילים הנשמרים בחומרי עץ להשתחרר עם פתיחת הארונות.

כדי להיות בטוחים שהבית שלכם הוא בית מבטחים ולא מקור סכנה ליושביו – הזמינו עוד היום את המומחים של "גלית – החברה לאיכות הסביבה" לבדיקות מקיפות ומתן פתרונות להרחקת מפגעים סביבתיים וסכנות בריאותיות.


לקריאה נוספת
בדיקת קרינת חשמל, בדיקת קרינה אלקטרומגנטית
בדיקת קרינת חשמל, בדיקת קרינה אלקטרומגנטית
בדיקת איכות אויר
בדיקת איכות אויר
מהו זיהום אוויר
מהו זיהום אוויר


  חזור למעלה  חזור למעלה  
בין לקוחותינו


גלית עובדת בהיתר המשרד להגנת הסביבה


גלית עובדת בהיתר משרד הבריאות


חוות דעת מומחים לבתי המשפט


גלית מוכרת ע"י מכון התקנים הישראלי ובעלת תעודה ISO 9001 לאיכות השרות


גלית מוכרת ע"י מכון התקנים הישראלי ובעלת תעודה ISO 14001 לניהול איכות הסביבה


התאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה


אודות
תנאי שימוש
פרופיל החברה
שיתופי פעולה
קרינה
בדיקת קרינה
מיגון מפני קרינה
חיזוי קרינה
גז ראדון
גז ראדון שאלות ותשובות
פתרון לגז ראדון
בדיקת ראדון מהירה
מדידות רעש
מהו רעש ?
בדיקת רעש סביבתית
פתרונות אקוסטיקה
איכות מים
שאלות ותשובות על מים מזוהמים
בדיקת איכות מים
פתרונות למים מזוהמים
איכות אויר
מהו זיהום אוויר
בדיקת זיהום אוויר סביבתי
פתרונות לזיהום אוויר
שירותים נוספים
פורמאלדהיד
אסבסט
יעוץ משפטי

חזון חברת "גלית - החברה לאיכות הסביבה" הוא חיים בריאים בסביבה בריאה. מומחי החברה הוסמכו ע"י המשרד להגנת הסביבה לביצוע כל הבדיקות לאיתור חריגות סביבתיות ומספקים את כל הפתרונות להגנת הסביבה בבית ובעבודה. משרדי גלית ממוקמים ברח' אוסטרובסקי 11,רעננה. מען למכתבים: ת.ד 425 רעננה, מיקוד 4310302 טלפון: 09-7400040 פקס: 09-7724446

2015 © כל הזכויות שמורות לגלית החברה לאיכות הסביבה פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים
77