גלית החברה איכות הסביבה
1-700-50-50-54  24 שעות
כל הבדיקות והפתרונות להגנת הסביבה שלך


ריח


קרינה


הדברה


ראדון


רעש


קרקע


מים


אויר


אסבסט


צור קשר

עמוד הבית | עיקר פעילותנו | הוסף למועדפים | דרושים | צור קשר
21.11.2019


דפי תוכן
קרקעות מזוהמות - ראשי
קרקעות מזוהמות - דף הבית
בדיקות קרקע
בדיקות זיהום קרקע
סקר קרקע לקבלנים
סקר גז קרקע
חוות דעת סביבתית
פתרונות לזיהום קרקע
פתרונות לזיהום קרקע
הכל על קרקעות מזוהמות
מהו זיהום קרקע ?
שאלות ותשובות בנושא זיהום קרקע
גלית קרובה אליך
גלית קרובה אליך
צור קשר
עמוד הבית קרקעות מזוהמות בדיקות קרקע


סקר קרקע לקבלנים


 

סקר קרקע לפני בנייה

 

בחירת אתר בנייה לבניית בניין מגורים / משרדים היא קריטית שכן בנייה באתר בו הקרקע מזוהמת עלולה לחשוף את הדיירים למחלות וזיהומים שונים, על כן הוחלט כי טרם קבלת היתר בנייה באתר בו ו/או בסמוך לו בוצעה פעילות החשודה כמזהמת קרקע, נדרש לבצע במקום "סקר קרקע" לבדיקת היסטורית המקום ושלילת מפגעים סמויים.

סקר זה חיוני ועל פיו מתקבלים היתרי בנייה ולחילופין – נדרשות פעולות לשיפור איכות הקרקע והרחקת המקור המזהם ע"מ למנוע פגיעה בסביבה ובבריאות הציבור.

 

 

כיצד נערך הסקר?
חלקו הראשון של סקר הקרקע הנו הסקר ההיסטורי שמטרתו לאתר אירועי עבר שאולי גרמו להיווצרות זיהום קרקע. הסקר מבוצע בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה ולפרוטוקול ה - ASTM   הכולל:

  • בדיקה מעמיקה של מסמכים היסטוריים (תיקי בניין, נסחי טאבו ועוד).
  • ראיונות עם בעלי הקרקע בעבר ובהווה, שכנים לשטח האתר, אנשי הקשר הרלוונטיים (מחלקות הנדסה, רישוי עסקים איכות סביבה ועוד) בעירייה/ רשות מקומית/ אזורית ובמשרד להגנת הסביבה.
  • סיורים בשטח האתר.
  • לימוד הפעילות אשר בוצעה בעבר באתר ובסמוך לו והערכת פוטנציאל זיהום הקרקע במקומות שונים בשטח האתר כנגזרת מכך לדוגמא: אירועי דליפה היסטוריים ידועים וחשד כי באזור זה נקברו חומרים מסוכנים.
  • לימוד סוג הקרקע במקום.
  • במידה וקיים פוטנציאל לקיומו של זיהום קרקע באתר, נדרשת קביעת בדיקות הקרקע אותם יבצעו באתר על מנת לאמוד בפועל את מידת הזיהום.

איסוף מידע או איסוף דגימות קרקע?
לאיכות וכמות המידע אשר נאסף בזמן הכנתו של סקר הקרקע השפעה מכרעת על מסקנותיו ואיכותו של סקר הקרקע. העיקרון המנחה הוא כי בכל מצב בו לא קיים מידע אודות שטח מסוים הוא נקבע כחשוד כמזוהם! קביעה זו, מחייבת ביצוע של בדיקות קרקע על מנת לאשר/להפריך מידע זה. לאור כך על עורך הסקר בסיוע היזם, מנהל הפרויקט ובעל הקרקע לעשות כל שניתן על מנת לאתר מידע היסטורי מוצק על האתר.

 

מסקנות הסקר:
במידה ולא נמצאו ממצאים חריגים ניתן להגיש את הדו"ח לרשויות ולקבל היתר בנייה, אך במידה ובסקר נמצאו ממצאים מטרידים אזי נדרשת פעילות בשני מישורים: מיון שטחי המתחם בהתאם לפוטנציאל הזיהום הקיים עפ"י החלוקה: שטחים החשודים כמזוהמים / שטחים בהם האפשרות לקיומם של מזהמים בקרקע הנה נמוכה, אם כי לא ניתן לשלול זאת לחלוטין / אזורים אשר אינם חשודים כאזורים מזוהמים.

וכן גיבוש תוכנית קידוחים ובדיקות קרקע (או גז קרקע) הכוללת איסוף דגימת קרקע ואנליזה מעבדתית או לחילופין לבצע קידוחים בהם יילקחו דגימות גז קרקע לצורך אנליזה מעבדתית.

 

חשוב שתדע:

  • בשל העלויות הפוטנציאליות הטמונות בביצוע "סקר קרקע" מומלץ לא לדחות את ביצוע סקר הקרקע סמוך לזמן בקשת היתר הבנייה, אלה לבצעו מוקדם ככול הניתן.
  • לאחרונה דורשות הרשויות באזורים רבים,בעיקר בשטחים אשר משנים את ייעודם מתעשייה למגורים, ביצוע סקר קרקע ראשוני כבר בשלב הכנת התב"ע. סקר זה מהווה מקור מידע מצוין עבור היזם לצורך הערכה ראשונית של פוטנציאל זיהום הקרקע במקום.
  • מספר הקידוחים, מספר הדגימות הנלקחות מכל קידוח ואנליזות המעבדה הדרושות משתנים מאתר לאתר בהתאם לסוג הזיהום, סוג הקרקע, פוטנציאל הזיהום, מטרת הסקר (איתור ראשוני של מוקדי זיהום או תיחום השטח המזוהם) ופרמטרים נוספים.

המומחים שלנו מוסמכים לביצוע כל בדיקות הקרקע לאיתור זיהום והרחקתו. צלצל אלינו עוד היום להזמנת בדיקה.


לקריאה נוספת
בדיקת ראדון לקבלנים
בדיקת ראדון לקבלנים
בדיקת קרינת חשמל, בדיקת קרינה אלקטרומגנטית
בדיקת קרינת חשמל, בדיקת קרינה אלקטרומגנטית


  חזור למעלה  חזור למעלה  
בין לקוחותינו


גלית עובדת בהיתר המשרד להגנת הסביבה


גלית עובדת בהיתר משרד הבריאות


חוות דעת מומחים לבתי המשפט


גלית מוכרת ע"י מכון התקנים הישראלי ובעלת תעודה ISO 9001 לאיכות השרות


גלית מוכרת ע"י מכון התקנים הישראלי ובעלת תעודה ISO 14001 לניהול איכות הסביבה


התאגדות מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה


אודות
תנאי שימוש
פרופיל החברה
שיתופי פעולה
קרינה
בדיקת קרינה
מיגון מפני קרינה
חיזוי קרינה
גז ראדון
גז ראדון שאלות ותשובות
פתרון לגז ראדון
בדיקת ראדון מהירה
מדידות רעש
מהו רעש ?
בדיקת רעש סביבתית
פתרונות אקוסטיקה
איכות מים
שאלות ותשובות על מים מזוהמים
בדיקת איכות מים
פתרונות למים מזוהמים
איכות אויר
מהו זיהום אוויר
בדיקת זיהום אוויר סביבתי
פתרונות לזיהום אוויר
שירותים נוספים
פורמאלדהיד
אסבסט
יעוץ משפטי

חזון חברת "גלית - החברה לאיכות הסביבה" הוא חיים בריאים בסביבה בריאה. מומחי החברה הוסמכו ע"י המשרד להגנת הסביבה לביצוע כל הבדיקות לאיתור חריגות סביבתיות ומספקים את כל הפתרונות להגנת הסביבה בבית ובעבודה. משרדי גלית ממוקמים ברח' אוסטרובסקי 11,רעננה. מען למכתבים: ת.ד 425 רעננה, מיקוד 4310302 טלפון: 09-7400040 פקס: 09-7724446

2015 © כל הזכויות שמורות לגלית החברה לאיכות הסביבה פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים
77